Gaz Metan, remiză albă cu FC Botoşani

Gaz Metan a remizat, scor 0-0, pe teren propriu cu FC Botoşani. Jucătorii lui Cristian Pustai au început greu partida cu moldovenii lui Leo Grozavu, iar fostul gazist Victoraş Astafei a fost aproape de a deschide scorul în minutul 22, însă şutul său a fost respins de Alexandru Greab cu un reflex foarte bun.

Altfel au stat lucrurile în repriza a doua, atunci când gaziştii au controlat ostilităţile în teren. Cea mai mare ocazie de gol i-a aparţinut lui Radu Zaharia. În minutul 57 acesta a fost găsit excelent în careu de Azdren Llullaku, a şutat însă mingea a lovit bara transversală.  Peste alte zece minute brazilianul Eric de Oliveira a şutat fără preluare din marginea careului peste poartă, pentru ca în final şutul lui Cristian Gavra să treacă și el puţin peste poartă.