Gaz Metan a pierdut acasă cu Pandurii Târgu-Jiu

Echipa de fotbal Gaz Metan a înregistrat prima înfrângere pe teren propriu. Alb-negri au fost învinşi de Pandurii Târgu-Jiu cu scorul de 3-1, la capătul unei partide slabe. În minutul 20, Eric de Oliveira a executat o lovitură liberă, un apărător al gorjenilor a respins mingea cu mâna, iar centralul a indicat punctul cu var. Azdren Llullaku a executat și a deschis scorul.

În minutul 34, Țucudean a egalat cu un șuteu din careu după un atac rapid al Pandurilor. Același jucător și-a adus apoi echipa în avantaj înainte de pauză după o gafă mare în defensiva alb-negrilor. După pauză gorjenii au ratat mai multe ocazii clare, pentru ca în minutul 77 să rămână în zece oameni după eliminarea lui Andrei Pițian, care a văzut roșu direct pentru o intrare dură.  Chiar și așa tot Pandurii au mai înscris o dată în prelungiri prin Mrzljak.