Gaz Metan a învins ASA Târgu-Mureş | Llullaku şi Eric decisivi

Gaz Metan îşi continuă parcursul foarte bun şi în retur. Formaţia lui Cristian Pustai a învins ASA Târgu-Mureş în deplasare cu scorul de 3-1. Azdren Llullaku cu două reuşite şi Eric de Oliveira au semnat golurile unei victorii care au adus gruparea de pe Târnava Mare pe podiumul Ligii întâi.

Alb-negri au deschis scorul din minutul 7 al partidei la Mureş, atunci când Eric a pasat decisiv pentru golul lui Llullaku. La fel s-a întâmplat şi în minutul 31, atunci când acelaşi Eric a deviat pentru Llullaku care a dus scorul la 2-0. Mureşenii au redus din diferenţă prin Vlad Morar în finalul primei reprize, iar Gaz Metan şi-a asigurat victoria în repriza a doua după golul de 3-1 semnat de Eric de Oliveira.